Stalk Nasıl Yapılır Instagram?

Instagram’da stalk yapmak kişilerin bir başka profili kullanıcı sahibinin haberi olmaksızın takip etmesi anlamına gelebilir. Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, artık her insan tarafından tercih ediliyor. İnsanlar hayatlarında olan bitenleri, mutlu anlarını, etkinlikleri burada paylaşıyorlar. Instagram’da stalk kavramı hayatımıza bu paylaşımlar ile birlikte girdi. Hoşlandığınız kişi, patronunuz, eski sevgiliniz mutlaka Instagram kullanıcısıdır. Bu kişilerin hayatlarında ne olup bittiğini, neler paylaştıklarını görmek isteyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken onlara görünmekten çekinebilirsiniz. Böyle bir durumda onları stalk edersiniz. Yani onların haberi olmadan onların neler yaptığını görmek istersiniz. Bu sayede karşı taraf sizin onun sayfasını ziyaret ettiğinizi bilmez.

Gizli Hesap için Stalk Nasıl Yapılır?

Gizli hesap için stalk yapmak açık profillere kıyasla daha zor olacaktır. Bu kişinin hesabına takipçisi gibi sızmanız gerekecektir. Gizli hesap için stalk yapmak isterseniz şu adımları takip edin:

  • Kendi hesabınızdan çıkış yapın.
  • Yeni bir instagram sayfası alın.
  • Stalk yapmak istediğniz kullanıcıya takip isteği gönderin.
  • Takip isteğiniz kabul edildiği zaman kullanıcının sayfasına giriş yapmış olursunuz.

Instagram’da stalk yaparken kendi kimliğinizi saklarsınız. Yeni kullanıcı adınızı alırken bu nedenle kimliğinizi açık etmediğinizden emin olun.

Gizli Hesap için Stalk Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Gizli hesap için stalk yaparken dikkat edilecekler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcı kimliğinizin gizli olduğundan emin olun.
  • Takip isteğini gönderdiğiniz kişinin ilgisini çekecek bir hesap oluşturun.
  • Sayfanızın sahte olduğunun anlaşılmaması için gönderiler ekleyin.
  • Takip isteklerini sadece o kişiye göndermeyin, farklı hesapları da takibe alın.
  • Gerçek bir kişi profili gibi ya da kurumsal bir şirket gibi profil açın.

Herkese Açık Hesap için Stalk Nasıl Yapılır?

 

Herkese açık hesap için stalk yapmak gizli profil ile kıyaslandığında çok daha kolay olacaktır. Çünkü hesap zaten herkese açıktır. Instagram’da stalk herkese açık profilde yapıldığı zaman da kullanıcı kimliğinin gizlenmiş olmasına özen gössterin. Çünkü kişinin örneğin hikayesini izlediğiniz zaman isminizin görünmesini istemezsiniz.