Province Ne Demek Instagram?

Instagram province kullanıcıların o an bulundukları yer anlamında kullanılan İngilizce kelimedir. Instagram province kelimesinin Türkçe anlamı, vilayet ve şehirdir. Yer bildirimlerine tıkladığınız zaman province kelimesini siz de görebilirsiniz. Sosyal medyada yeni bir trend olarak karşımıza çıkan province kelimesini, Istanbul, Ankara, Antalya vb. büyük şehirler başta olmak üzere, pek çok şehir isminin yanında görmek mümkündür. Bu şekilde gönderiler daha havalı gözükmektedir. Sadece gönderiler değil, 24 sa ömrü olan hikayelere de yer bildirimi yaparken bu özelliği aktif olarak kullanabilirsiniz. Yer bildirimi üzerinden, etiket sayesinde sizinle aynı yerde olan insanlarla etkileşime girebilirsiniz.

Gönderime Province Nasıl Eklerim?

 

Gönderiye province eklemek isterseniz yapacağınız şey çok kolay. Gönderinizi düzenleyin ve son haline getirin. Ardından en son gönderiyi onaylama sayfasına geldiğiniz zaman, yer seçeneğine tıklayın. Burada Istanbul province gibi farklı konumları seçebilirsiniz. Fotoğrafı çektiğiniz yer için otomatik olarak yer bildirimi seçeneği ekranınıza gelecektir. Doğrudan bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Hikayeme Province Nasıl Eklerim?

 

Hikayeye province eklemek için öncelikle göndermek istediğiniz hikayeyi seçin. Hikayeniz fotoğraf ya da video olabilir. Gifler için de Instagram province özelliğini kullanabilirsiniz. Hikayeyi gönder tuşuna basmadan önce altta yer alan menüyü yukarı kaldırın. Daha sonra yer etiketine tıklayın. Buradan karşınıza farklı yer seçenekleri çıkacak. Dilerseniz aratmak istediğiniz yer seçeneğini buradaki boşluğa yazabilirsiniz. Örneğin hikayenizde Edirne Province yazmasını isterseniz doğrudan boşluğa Edirne Province yazın. İlk çıkan seçeneğe tıklayın.

Province Olmadan Gönderi Atamam mı?

 

Province olmadan gönderi atmak mümkündür. İlla hikayenize ya da gönderinize province ibaresini eklemeniz gerekmiyor. Yer bildirimi yapmaktan bir farkı olmayan Instagram province özelliği aslında sadece daha havalı gözükmenizi sağlıyor. Nasıl ki Instagram’a yer yazmadan da hikaye ve gönderi atabiliyorsanız, province yazmadan da gönderi atmanızda bir sakınca olmuyor. Hem province şeklinde hem de sadece şehrin adı şeklinde gönderilerinizi paylaşarak daha çok insanın gönderilerinizle etkileşime girmesini sağlayarak popüler olmanın kapılarını aralayabilirsiniz!