İnstagram Takipçi Satın Alınca Düşer mi?

İnstagram Takipçi Satın Alın

İnstagram takipçi satın alınca düşer mi? Sorusu ilk kez takipçi sistemi üzerinden satın alma girişiminde bulunanların merak ettikleri konudur. Bizde makalemiz de kullanıcıların bu merakını giderebilmek adına konuyu detaylıca açıklayalım istedik.

İnstagram takipçi satın alındığında bir miktar takipçi düşüşü yaşanması normal bir durumdur. Çünkü satın aldığınız takipçilerin gerçek ve aktif olması aynı zamanda sayfanızı takipten çıkması açısından oldukça önemli bir nedendir. Düşmeyen takipçiler genellikle bot hesaplar olduğundan dolayı bunun sizin hesabınıza katacağı tek şey sadece sayfanızın takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Eğer sizin amacınız paylaşımlarınızın beğenilmesi değilse o zaman düşmeyen bot takipçi satın almanız daha doğru olacaktır.

İnsanların instagram’da takipçi satın almasının en önemli nedeni aktif olan hesaplarının daha fazla aktif hale getirilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla burada dikkat edilmesi gereken husus zaten aktif olan sayfanızın etkileşimini nasıl artırabileceğinizi keşfetmektir. Bunun içinde takipçi satın aldıktan sonra post paylaşımlarınızın düzenli ve kaliteli olmasına özen vermeniz olacaktır.

İnstagram takipçilerinin düşmesine neden olan bazı önemli faktörler vardır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

İnstagram Takipçisi Neden Düşer?

  • Düzenli olarak paylaşımların yapılmaması,
  • İnstagram hesabının aktif olarak kullanılmaması, başka paylaşımların beğenilmemesi ve yorumlara yanıtların verilmemesi,
  • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin ve videolarının düşük kaliteli olması,
  • Spam içeriklere önem verilmesi,

Yukarıda sıraladığımız her bir faktör sizin takipçi kaybına uğramanıza neden olacaktır. Bu nedenle bu hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Sitemiz üzerinden satın alacağınız takipçilerin düşmemesi konusunda da herhangi bir garanti yoktur. Bu nedenle satın alma işlemi sonrasında instagram’ın algoritmasına uygun hareket etmek ve kullanıcıların sizden beklentilerine yanıt verebilmek hesabınızın etkileşimini ve takipçi sayısını daha çok yükseltecektir.