Instagram Takipçi Kazanmanın 7 Yolu

Instagram herkes için önemli ve eğlenceli bir sosyal medya aracı. Bireyler ve markalar için ciddi bir pazarlama satış, ağ ve kitle oluşturma aracı olarak da bilinen instagram’da günde 60 milyon resim paylaşımı ve 1,6 milyar beğeni söz konusu. Bu kadar güçlü bir ağda var olmamak ise hem bireysel hem de ticari olarak büyük bir kayıp diyebiliriz.

İster büyük bir marka olun, ister sadece Instagram'da nasıl ünlü olunacağını merak eden biri olun aşağıda bahsedeceğimiz hususlara dikkat ederek hesabınızı hızlı bir şekilde büyütebilirsiniz.

1. Kampanya Hashtag’leri Oluşturun

Instagram pazarlama kampanyalarınızın her biri için markalı bir hashtag oluşturabilirsiniz. Kampanya hashtag'leri genellikle takipçiler tarafından kullanılır ve bu da dikkati çeker. Aynı ilgi alanlarına sahip olan kişiler sizi takip etmeye başlayabilir.

2. Özel Hashtag'inizi Çapraz Tanıtın.

İnsanları hashtag'inizi kullanmaya yönlendirin. Diğer sosyal profillerinizde, web sitenizde ve e-posta gönderilerinizde belirlediğiniz özel hashtag’lerinizi paylaşın.

3. Sektöre Özel Hashtag'ler Kullanın

Sektörünüze ait olmayan kelimeler kullanmak çok az takipçi kazanmanıza neden olur. Hal böyle olunca, gönderilerinizde hedef kitlenizin  özellikle göz atacağı hashtag'ler kullanmalısınız.

4. Sıkıcı Olmayın

Komik, ironik veya aşırı olun. Asla sıkıcı olmayın. Sosyal medya da ne kadar çok eğlenceli paylaşımlar yaparsanız insanların dikkatini o kadar çok çekersiniz. Çünkü insanların platformu kullanmasının en büyük amacı güzel zaman geçirmektir.

5. Etkinlikle İlgili Hashtag'leri Kullanın

Etkinlikle ilgili hashtag'ler, sektörünüzle yakından ilgilenenlerin dikkatini üzerinize çekmenize neden olacaktır. bazı insanlar bazı konuları içeren etkinliklere karşı ilgi duyarlar.

6. Trend Hashtag’leri Kullanın

Her gönderinizde trend olan hashtag’leri mutlaka kullanın. Kim bilir paylaştığınız resim ya da video daha fazla insanın dikkatini çeker ve bu sayede keşfetten gelenlerin sayısı daha fazla olur.

7. Biyonuzu Sık Değiştirin

Instagram profilinizin en önemli yatırımıdır. Biyografinizdeki yazıları en az 2 haftada bir yenileyin ve güncelleyin, bu bio’nuzun dikkat çekmesi ve insanların tıklamasına neden olacaktır. Bu sayede internet sitenize de daha fazla dikkat trafik çeker.