Instagram Paylaşım Nasıl Yapılır?

Instagram paylaşımı yapmak videolar, fotoğraflar, hikaye için geçerli olabilir. Instagram paylaşımı yaptığınız zaman filtreler, efektler, etiketler, stickerlar vb. ekleyebilirsiniz. Instagram’da ne kadar çok paylaşım yapar ve çok insana ulaşırsanız sayfanız o kadar popüler olur ve sizi takip edebilecek insanların keşfet kısmında yer alırsınız. Instagram paylaşımını bireysel ve ticari hesaplar yapabilir. Arkadaşlarınızla iletişimde kalmak ya da işinizi büyütmek için Instagram hesabı kullanıyorsanız paylaşımlar yaparak hesabınızı canlı tutabilirsiniz. Paylaşım yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  1. Instagram’ı açın.
  2. Artı simgesine dokunun.
  3. Bir yükleme seçeneği seçin.
  4. Fotoğraf seçin ya da çekin.
  5. Filtre seçimi yapın.
  6. Açıklama yapın.
  7. Gönder seçeneğine basın.

Instagram Paylaşımı için Filtre Nasıl Yapılır?

Instagram paylaşımı için filtre yapmak isterseniz öncesinde filtre kullanmak istediğiniz görseli seçmeniz gerekir. Ardından karşınıza filtre ve düzenleme seçenekleri çıkacak. Filtreyi seçtikten sonra ekrana bir kere daha dokunmanız halinde, ekrana kaydırma butonu gelir. Bu buton sayesinde filtre yoğunluğunu artırıp azaltmak mümkün olur. Filtreyi yüzde 100 ya da daha az etkili şekilde kullanmak mümkündür. Instagram paylaşımı yapmadan önce dilerseniz düzenle sekmesinden faydalanarak videonun ya da fotoğrafın diğer özelliklerini düzenleyebilirsiniz.

Instagram Paylaşımı için Etiket Nasıl Konulur?

Instagram paylaşımı için etiket koymak isterseniz paylaşımın açıklama kısmına gelmeniz gerekir. Buradan # işaretini koyduktan sonra yazdıklarınız otomatik olarak etiket şeklinde görünecektir. Beğendiğiniz etiketi seçtikten sonra paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Instagram Paylaşımı için Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

 

Instagram paylaşımı için yer bildirimi yapmak isterseniz paylaşımınızı seçin. Ardından konum ekle seçeneğine tıklayın. Instagram paylaşımı yaparken konum eklemeniz halinde konum etiketi üzerinden size diğer insanlar ulaşabilir hale gelecektir. Konum çektiğiniz fotoğrafın konumundan otomatik olarak görülebilir. Ancak dilerseniz siz de kendiniz konum yazarak fotoğrafınıza konum ekleyebilirsiniz. Konum eklerken Istanbul Province, Edirne gibi şehir isimleri başta olmak üzere gittiğiniz mekanın isimlerini vb. de paylaşabilirsiniz. Bu şekilde aldığınız etkileşim miktarı artar.