Instagram Hikaye Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Instagram’da hikayenin gizlendiğini anlamak için sizden hikayesini gizlediğini düşündüğünüz kişinin profilini farklı bir hesaptan ziyaret etmeniz gerekecektir. Instagram’da hikaye özelliği harika olsa da, bazı kullanıcılar sizden hikayesini gizlemek istemiş olabilir. Bunu öğrenmenin kesin yolu öncelikle farklı bir hesap oluşturmaktır. Daha sonra engel yediğinizi düşündüğünüz kişinin profiline gelin ve hikaye kısmına bakın. Eğer burada hikaye görünüyorsa, demek ki bu kişi sizi hikayelerinden engellemiştir. Bu yöntemi herkese açık olan profiller için deneyebilirsiniz.

Kapalı bir Profilin Instagram Hikaye Gizlediğini Nasıl Anlarım?

 

Kapalı profilin Instagram’da hikayenin gizlendiğini anlamak için yine sahte bir hesap oluşturmanız ve bu kişiye takip isteği göndermeniz gerekecektir. Sahte hesabın takip isteğini kabul etmesi için bu hesabın sahte olduğunun ön plana çıkmaması gerekir. Aksi halde kişi  bu hesabın sahte olduğunu anlayarak isteğinizi kabul etmek istemeyecektir. Takip isteğinizi kabul ettirmeyi başarmanız halinde anında bu kişinin hikayesine bakabilirsiniz. Eğer diğer hesabınızdan engel yediyseniz, sahte hesaptan kişinin hikayesi görüntülenebilir olacaktır.

Instagram’da Nasıl Hikaye Gizlerim?

 

Instagram’da hikaye gizlemek isterseniz bunu ayarlar kısmında yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ettiğinizde Instagram’da hikaye özelliği daha kişisel bir hale getirilmiş olur:

  • Profilinize gelin.
  • Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Gizlilik sekmesine tıklayın.
  • Hikaye ayarları seçeneğini seçin.
  • Hikayemi şu kişilerden gizle seçeneğine basın.
  • Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişi ya da kişileri seçin.
  • Artık hikayeniz bu kişiler tarafından görünür olmayacak.

Instagram’da Hikaye Gizleyince Bildirim Gider mi?

 

Instagram’da hikaye gizleyince bildirim gitmesi söz konusu değildir. Instagram’da hikaye özelliği gizlendiğinde hikaye gizlenen kişilerin bu durumdan haberi olmaz. Ancak bu konu üzerine eğilmeleri halinde bunu bulma ihtimalleri olacaktır. Instagram’da gönderileri gizlemek mümkün olmasa da gizlilik ayarları ile hikayelerin saklanması mümkün oluyor. Gizlenen kişiler bir daha yeniden gizleme kaldırılmadan kesinlikle hikayenizi göremiyor. Dilediğiniz zaman bu ayarları değiştirebiliyorsunuz. Hikaye gizlediğiniz kişi illa takipçiniz olması gerekmiyor. Sadece kişinin ismini girerek de hikaye gizleyebiliyorsunuz.