Instagram Engellendim Nasıl Kaldırırım?

Instagram üzerinden engeli kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir. Eğer bir kişi sizi engellediyse, kişinin engelinizi kendisi kaldırmadıkça bu profile aynı hesap üzerinden ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Instagram engeli aldıysanız ve engellendiğiniz hesabı yine de görüntülemek isterseniz, başka bir hesap açmanızı ve bu hesap üzerinden diğer hesaba ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Engel, sadece diğer kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Instagram her kullanıcısı için yorum yapma, beğenme ve takip isteği gönderme gibi işlemler için de engel koyabilir. İnstagram işlemler için belli bir kota koyar. Eğer belirlenmiş kotada bu süre aşılırsa, Instagram bir süre için yeni işlem yapmanızı engelleyecektir.

Instagram Beğeni Engeli Nedir?

 

Instagram beğeni engeli bir saat içinde 350’den fazla beğeni yaptığınız anlamına gelir. Instagram engeli koyduysa, artık isminiz kara listede yer alır. Bu da bir sonraki hareketlerinizin daha dikkatli bir şekilde uygulama tarafından takip edilecek olması anlamına gelmektedir. Instagram beğeni engelini kaldırmak isterseniz en az 18 saat beklemeniz gerekecektir. Eğer daha önceden de beğeni engeli almış bir kullanıcıysanız, bu süre daha uzun olabilir. Böyle bir durumda hesabınızı dondurmak akıllıca olacaktır.

Instagram Engeli Kotaları Nelerdir?

 

Instagram engel kotaları her işlem için farklı belirlenmiştir. Beğeniler için her 28 ile 36’da bir yapılacak şekilde ayarlanmıştır. Yani bu süreden daha kısa sürede beğeni yapmak mümkün değildir. Takip isteği için de aynı süre geçerli olup, takip istek sayısı binden fazla olamaz. Yorumlar saatte 12 ile 14 arasında sınırlandırılmıştır. DM’ler ise güvenilir hesaplar için günde 50 ile 100 arasında sınırlandırılmıştır.

Instagram Engeli Nasıl Kaldırılır?

 

Instagram engeli kaldırmak isterseniz belli bir süre beklemeniz gerekir. Genellikle Instagram engeli kaldırmak için 18 saat beklemek yeterli olur. Ancak eğer daha önceden de bu tarz engeller yiyen bir hesaba sahipseniz bu süre yeterli olmayacaktır. Bu kullanıcılar için en iyisi hesaplarını dondurmaları ve bu süreci daha uzun tutarak beklemeleri olacaktır.