Instagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram üzerinden engellenmek can sıkıcı olabilir ve sizi kimin engellediğini öğrenmek isteyebilirsiniz. İki farklı yöntemden faydalanmanız mümkündür:

  • İlk yöntem için Instagram engeli için özel olarak yayınlaşmış ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz.
  • İkinci yöntem ise, sizi engellediğiniz düşündüğünüz kişinin profiline girmektir. Eğer kişi sizi engellediyse, henüz hiç gönderi yok ibaresini görürsünüz. Ayrıca takip edilen ve takipçi kısmında da sıfır yazar.

İkinci yöntem çok sağlıklı olmayacaktır. Çünkü bu kişi sizi engellememiş, hesabını dondurmuş olabilir. Kişi hesabını kalıcı olarak sildiğinde ya da hesabını dondurduğu zaman, aynı şekilde bir hesap görünümü elde edebilirsiniz. Bu nedenle ek hesapla kontrol etmekte fayda olacaktır.

Instagram Hikayelerde Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

 

Instagram hikayelerinden engellendiğini anlamak için bir başka profilden kişinin hikayelerini kontrol edebilirsiniz. Instagram engeli sadece takipçi yönünde yapılmıyor. Kişiler birbirlerini takip ediyor görünmelerine karşın, yine de hikayeleri için engellenmiş olabilirler. Kişiler belli kullanıcılardan hikayelerini gizleyebilirler. Bu kişiler hikaye ekledikleri zaman sizde görünmeyecektir. Farklı hesaplardan engellenmemiş olacağından, bu hesaplardan hikayelerini kontrol edebilirsiniz.

Instagram Engellendiğimi Anlamak için En Sağlıklı Yöntem Hangisi?

 

Instagram’dan engellendiğini anlamak için en sağlıklı yöntem hangisi diye merak ediyorsanız sizlere ücretsiz uygulamaları tercih ediyoruz. Bu uygulamalar sizi kimin engellediğiniz kesin olarak gösterebilmektedir. Uygulamalara erişmek için şunları yapınız:

  • IOS ya da Anroid işlemcili telefon kullananlar Apple Store ya da Google Play’i ziyaret edebilirler.
  • Arama kısmına Instagram engel yazın.
  • Çıkan sonuçlar arasında uygulamalardan beğendinizi telefonunuza indirin.
  • Uygulamayı açın ve İnstagram bilgilerinizi girin.
  • Sizi engelleyen kişileri görüntüleyin.

Instagram’da Engel Kaldırılabilir mi?

 

Instagram engel kaldırma özelliği mevcuttur. Bir kullanıcı sizi engelleyip ardından engeli kaldırabilir. Instagram engeli kalktıktan sonra eğer daha önceden birbirinizi takip ediyorsanız, takipleşme olmayacaktır. Bunun yerine sadece kullanıcının sayfasını görebilirsiniz. Bu kişiye yeniden istek gönderebilir ya da sayfası özel değilse doğrudan yeniden takip etmeye başlayabilirsiniz. Engel kaldırıldıktan sonra bu kişi ile erişime herhangi bir kullanıcı gibi açık olursunuz.