Instagram Engel Yedim Nasıl Kaldırılır?

Instagram engelini kaldırma profil için ne yazık ki söz konusu olmayacaktır. Yani eğer bir kişi sizin profilinizi engellediyse, bu kişinin yaptığı işlemi sizin geri almanız mümkün olmayacaktır. Instagram engeli yediğinizi düşünüyorsanız ilk olarak gerçekten engellenip engellenmediğinizden emin olmanız gerekir. Bundan emin olmak için öncelikle sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline gelin. Eğer kişinin profilinde takipçi sayısı, takip ettikleri görülmüyorsa bu kişi sizi engellemiş olabilir. Ama hemen acele etmeyin. Kişinin hesabını silmesi ya da dondurması halinde de hesap bu şekilde görünecektir. O nedenle gerçekten engellendiğinizden emin olmanız için engeli öğrenme araçlarından faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram Engel Yediğimden Nasıl Emin Olabilirim?

 

Instagram engel yediğinden emin olmak isterseniz mutlaka yardımcı araçlardan faydalanıyor olmanız gerekir. Instagram engeli öğrenmek için hem IOS işletim sistemi hem de Android işletim sistemi için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu programları kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Uygulama mağazanızı ziyaret edin.
  • Arama çubuğuna Instagram kim engelledi yazın.
  • Çıkan seçenekler arasından tercihinizi yapın.
  • Programı telefonunuza indirin.
  • Programda instagram bilgilerinizi girin.
  • Yükleme yaptığınız andan itibaren bildirim gelecektir.

Instagram Beğeni Engeli Neden Olur?

 

Instagram beğeni engeli yemiş olmanız, Instagram tarafından konulan beğeni sınırının üzerine çıkmanız anlamına gelir. Uygulama genellikle öncesinde kişilere uyarı gönderir ve daha sonra kısıtlama koyar. Ortalama bir saat içinde her kullanıcının 350’ye kadar beğeni yapması mümkündür. Bu sayının üzerine çıkmanız halinde yeniden beğeni yapmanız için beklemeniz gerekecektir. Takip etme ve yorum yapma için de engel bulunmaktadır.

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

 

Instagram beğeni engeli kaldırmak için 18 saat kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Diğer Instagram engelleri de 18 saat içinde kaldırılmaktadır. Eğer daha önce de Instagram tarafından engel aldıysanız bu durumda engelin kalkması için daha uzun süre beklemeniz gerekebilir. Bu sürenin kısalmasını isterseniz hesabınızı bir süre için dondurabilirsiniz. Hesabınızı açtığınız zaman yüksek ihtimalle engeliniz de ortadan kalkmış olacaktır.