Instagram Emoji Nasıl Yapılır?

Instagram emoji yapmak kendinizi ifade etmenin ve sohbetleri daha eğlenceli hale getirmenin harika bir yoludur. Instagram emojisi sayesinde kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Dilerseniz mesajlaşırken, gönderi gönderirken ya da hikaye eklediğinizde emojilerin gücünden faydalanabilirsiniz. Hem Whatsapp hem de Instagram klavyelerine eklenen bu özelliği ile, kişi eğlenceli bir şekilde konuşmanın keyfini çıkarabilir. Öncelikle IOS için gelen bu özellik daha sonra Android telefonlar için de gelecek. Şunları yapın:

  • IOS için son güncellemeyi kullandığınızdan emin olun.
  • Klavyenize gelin.
  • Emoji oluştura tıklayın.
  • Emojinizi kendi zevkinize göre özelleştirin. (Saç, göz rengi, ten rengi, aksesuar vb. seçimi yapılabilir.)
  • Dilediğiniz yerde emojiyi kullanmaya başlayın.

Instagram Emojisi Yapmak için Ne Gerekir?

 

Instagram emojisi yapmak için gerekenler başında telefonunuzun Apple olması geliyor. Yani telefonunuz IOS işletimcisi ile çalışıyor olmalıdır. Telefonunuza en son gelen güncelleme ile birlikte zaten Instagram emojisi özelliği otomatik olarak yükleniyor. Güncelleme yapılması için kişinin telefonunda en az 2 3 GB kadar boş alan olması zorunludur. Aksi halde güncelleme yapmak mümkün olmuyor. IOS’a gelen 13.1.3 güncellemesi ile birlikte bütün Apple kullanıcıları bu özelliği kullanmaya başladı bile.

Android İşletimcisi için Instagram Emojisi Yapmak Mümkün mü?

 

Andorid için Instagram emojisi yapmak  ne yazık ki henüz mümkün değil. Sadece Apple Store üzerinden bulunabilecek uygulamalar aracılığı ile benzer emoji elde etmek mümkündür. Özellikle Mirror uygulaması Android telefon sahiplerinin en çok tercih ettiklerinden bir tanesidir.

Instagram Emojisi Ne İşe Yarıyor?

 

Instagram emojisi kişilerin hikayesine ekleyebileceği, diğer insanların hikayelerine cevap verebileceği ve konuşmalarında kullanabileceği eğlenceli bir özelliktir. Instagram emojisi kişilerin gerçek hayatta görünümlerine oldukça benzer olduğundan kişiler kendi tepkilerini bu emojiler ile birlikte yansıtabiliyorlar. Emoji ile şunları yapabilirsiniz:

  • Mesajlaşırken emoji ekleyebilirsiniz.
  • Diğer insanların hikayelerine emoji ile cevap verebilirsiniz.
  • Hikayenizi kendi emojinizle süsleyebilirsiniz.
  • Hazır emojiler kullanmak zorunda değilsiniz. Size oldukça benzer resim emojisi ile eğlenebilirsiniz.