Instagram DM Ne Demek?

Instagram dm İngilizcede direct message kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Instagram direct message özelliği sayesinde kişilerinize özel mesajlar gönderebilirsiniz. Bu mesajlar başka kullanıcılar tarafından görülmez. DM attığınız zaman, DM atılan kişi ile özel konuşmuş olursunuz. İsterseniz hikayeye yanıt vererek DM’den konuşabilir, isterseniz mesaj kısmına geldikten sonra doğrudan mesaj atarak sohbeti başlatabilirsiniz. Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi DM’dir. Hem bireysel hem de kurumsal Instagram kullanıcıları DM üzerinden diğer hesaplarla yazışmaktadırlar. DM ile siz de yazışmak isterseniz ana sayfaya geldikten sonra sağ üst köşede yer alan kutu ikonuna tıklayabilirsiniz.

Instagram’da Hikaye Üzerinden DM Nasıl Atılır?

 

Instagram hikayesi üzerinden DM atmak isterseniz aşağıdakileri yapmanız yeterli olacaktır.

  1. Hikayeye gelin.
  2. Hikayenin altında yer alan emojiler arasından seçim yapın.
  3. Ya da mesaj yazabilirsiniz.

Göndermiş olduğunuz emojiler ve mesajlar doğrudan Instagram direct message üzerinden karşı tarafa aktarılacaktır. Gönderdiğiniz tepkiyi sizden ve tepkiyi gönderdiğiniz kişiden başka birisi göremez. Direct mesajlar gönderileri ilgilendiren taraflar arasında özel olarak gerçekleşmektedir.

Instagram’da Birden Fazla Kişiye DM Nasıl Atılır?

 

Instagram’da birden fazla kişiye DM atmak isterseniz DM kutunuza gelin. Ardından sırasıyla şunları yapın:

  • Mesaj yazma ikonuna tıklayın.
  • Göndermek istediğiniz mesajı yazın.
  • Daha sonra kullanıcıları seçin.
  • Dilerseniz kullanıcıları bir ya da birden fazla seçebilirsiniz.

Direct message özelliği grup konuşmaları için de kullanılabilmektedir. Grup içinde yer alan kişiler, diğer kişilerin ve gönderilen mesajların haberinde olurlar.

Instagram’da Kimler Bana DM Atabilir?

 

Instagram’dan DM atan kişiler herhangi bir Instagram kullanıcısı olabilir. Eğer mesaj atan kişiyi takip etmiyorsanız, bu kişilerin attığı Instagram direct message sizde istek şeklinde görünür. Kişinin mesajını okuduğunuz zaman karşı tarafa okundu bilgisi gitmez. Dilerseniz bu kişinin mesajını kabul et seçeneğinden kabul edebilir ya da bu kişiden mesaj almak istemiyorsanız kabul etmeyebilirsiniz. Dilerseniz kişileri engelleyerek bir daha size mesaj atılmasının önüne geçebilirsiniz. Instagram kullanıcı gizliliği ve güvenliğine önem verir.