Instagram’da Para Kazandıracak Taktikler

Instagram her ay 1 milyardan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Platformu kullanan kişilerin % 81'i hizmet ve ürünleri araştırıyor. Instagram hikayeleri her gün 500 milyondan fazla insanı çekiyor. % 58'i ise belirli bir marka veya ürüne duydukları ilgiyi Instagram hikayelerine bağlıyor. Platform ayrıca markaların ürünleri satmasına yardımcı olan büyük bir etkiye de sahip.

Doğru pazarlama tekniklerine sahip olmak çok önemlidir. Bunun için sosyal medya üzerinden ticari markanızı büyütmek ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız vereceğimiz taktiklere odaklanmanızı tavsiye ederiz.

İşletme Profili Oluşturun

İlk adımınız Instagram'da bir işletme hesabı oluşturmak olmalıdır. Profil takipçilerin web sitenize gitmesine gerek kalmadan size erişmesini sağlar.

Kitle Tabanınızı Büyütün

Çok sayıda insanın içeriğinizi görmesi ve etkileşime geçmesi gerekir. Takipçileri çekmek zor olabilir, ancak etkili yollar var. Aktif olarak katılmalarını sağlamak için birkaç promosyon veya indirim yapın.

Yaratıcı, Güncel İçeriğe Odaklanın

Instagram kullanıcısı genç insanlardan oluşur. Genç insanları hedeflemek biraz yaratıcılık gerektirir. Ürününüzün neden özel olduğunu onlara göstermeniz bunun içinde yaratıcı içeriklere odaklanmanız gerekir.

Mesajınızın Tonunu Değiştirin

İlgi çekmek için promosyon taktiklerini kullanabilirsiniz. Örneğin kullanıcılarınıza özel teklifler sunarak onların dikkatlerini çekebilirsiniz.

Gönderilerle Tutarlı Olun

Gönderi tutarlılığı, zordur. Günde bir veya iki kez içerik paylaşmak takiplerinizin sizi unutmamasını sağlarken sizin de yeni ürün sergileme imkânınız olacaktır.

Çok fazla gönderi yapmak mutlaka yüksek etkileşim alacağınız anlamına gelmez. Ancak düzenli paylaşım kullanıcılara yeni bir içerik paylaşacağınızın hatırlatılmasını sağlar.

Instagram Hikayeleri ve Canlı Yayınları Kullanın

Instagram hikayelerindeki içerik yalnızca 24 saat kalır. Çoğu Instagram takipçisi, gönderilere bakmadan önce Instagram hikayelerine bakar.

Instagram’da daha fazla takipçi kazanmanız için en etkili ve hızlı yöntem instagram takipçi satın almaktır. Sitemizden istediğiniz sayıda takipçi alabilirsiniz.