Instagram’da Gönderi Zamanlaması Nasıl Olmalı?

Instagram’da hedef kitlenize ulaşmak, en iyi paylaşım zamanının ne zaman olduğunu belirlemekle ilgilidir. Her platformun kendine göre bir zamanlama programı olması gerekir. Yani Facebook’ta yüksek etkileşim alabileceğiniz bir postunuz Instagram’da aynı karşılığı görmeyebilir. Bu nedenle öncelikli olarak paylaşıma başlamadan önce analiz çıkarmalı ve stratejinizi ona göre belirlemelisiniz. Bu makalemizde de sitemizi tercih ederek Instagram takipçi satın alan ve paylaşımlarına başlayacak olan kullanıcıların ne yapmaları gerektiği açık bir şekilde belirtilmiştir.

Sosyal Medya Platformunun Ne Tür İzleyicileri Var?

LinkedIn'deki kullanıcılar ile Instagram kullanıcıları birbirinden çok farklıdır. Hedef kitlenizi net bir şekilde tanımlamak, gönderi stratejinizin daha derinlerine inmenize yardımcı olacaktır.

Hedef Kitlem Hangi Saatte Aktif?

İzleyiciler saat dilimine bağlı olarak değişebilir. Zamanınızı ve enerjinizi doğru kitlelere daha iyi ayırabilmeniz için zamanlamanın saat diliminize göre nasıl çalıştığını belirlemeniz gerekir.

Gün İçinde En Yüksek Etkileşim Ne Zaman?

Büyük kitleler mutlaka daha yüksek katılım anlamına gelmez. Hedef kitlenizin en çok ne zaman aktif olduğunu takip ederken, aynı zamanda en fazla etkileşimi neyin çektiğini görmek için tatillere, etkinliklere, güncel trendlere ve önemli etkileyicilere göz atmalısınız.

Sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zaman ne zaman sorusuna mükemmel bir cevap olmadığını unutmayın sadece iyi araştırma ve planlama sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

Instagram'da Gönderilecek En İyi Zamanlar

Instagram, en iyi seçimdir. Facebook'un kullanıcı tabanı daha geniş olmasına rağmen, Instagram'ın aylık bir milyar aktif kullanıcısı vardır.

Instagram'da paylaşım yapmak için en iyi zaman öğle yemeği 13.00 ve 17.00 veya  haftanın herhangi bir günü 21:00 ile 08:00 arasıdır.

Takipçilerinizin en aktif olduğu zamanlarda paylaşım yapıyorsanız, içeriğiniz çok daha hızlı bir şekilde ivme kazanır ve Instagram, içeriğinizi daha da yukarılara iterek daha fazla etkileşime neden olur.