Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram’da canlı yayın yapmak takipçileriniz ve Instagram dünyası ile paylaşım yapmanın eğlenceli bir yoludur. Instagram’da canlı yayın yapmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Katılımcılar da yayınıza katılmak için bir ücret ödemiyorlar. Canlı yayın yaptığınızda 1 saatlik bir süre kısıtlamanız bulunuyor. Daha sonra yeniden yayın açabilirsiniz. Canlı yayın yaparak an be an takipçileriniz ile iletişim anında olabilirsiniz. Sizi izleyen kişiler canlı yayın gönderisi altında size yorum yapabilirler ya da emoji bırakabilirler. İnsanlar ile iletişime geçmenin harika yolu olan canlı yayında, toplu yayınlar da mümkündür. Yani birden fazla insanla birlikte canlı yayın açarak takipçileriniz ve Instagram dünyasına seslenebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Açarım?

 

Instagram’da canlı yayın açmak isterseniz aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

  • Instagram’ı açın. Uygulamanın güncel olduğundan emin olun.
  • İnstagram hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üst tarafta yer alan kamera ikonuna tıklayın.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan seçenekler arasında canlı yayını seçin.
  • Bu yazıya tıkladıktan sonra hazır hissettiğiniz zaman video başlat yazısına tıklayın.

Instagram’da canlı yayın bu şekilde başlamış olacaktır. Takipçilerinize canlı yayın başlattığınıza dair bildirim gelecektir.

Instagram Canlı Yayın Ne Kadar Görünür Kalır?

 

Instagram’da canlı yayın görüntüleme süresi 24 saat olarak belirlenmiştir. Yani canlı yayına katıldıktan sonra, yayın üzerinden 24 saat geçtiğinde, canlı yayın kalkmış olacaktır. 24 saat içinde yeniden canlı yayını görebilir ve izleyebilirsiniz. Dilerseniz canlı yayını yayınladıktan sonra yayını siledebilirsiniz. Bu tamamen sizin yapacağınız bir seçenektir. Eğer canlı yayın 24 saat boyunca kalırsa, farklı zaman dilimlerinde insanlar da yayınızı izleyebilir.

Instagram Canlı Yayın Ne Zaman Açılır?

 

Instagram’da canlı yayın açma zamanı uygulama tarafından sınırlandırılmamıştır. Canlı yayın açmanın belli bir süresi yoktur. Instagram’da canlı yayını daha çok insanın izlemesi için kişilerin aktif olarak IG kullanabilecekleri zaman dilimini seçmenizde fayda vardır. Bu şekilde daha çok kullanıcıya ulaşmış olacaksınız.