Instagram Arşivlenen Fotoğraflar Nerede?

Instagram arşivlenen fotoğrafların yeri kişi her istediğinde bulunabilir. Ancak bu özelliği kullanmak zorunda değilsiniz. Yani dilerseniz gönderilerinizin arşivlenmesinin önüne geçebilirsiniz. Instagram arşivlenen fotoğraflar sayesinde eskiden atmış olduğunuz gönderilere ulaşırsınız. Bu özellik hikayeler için de geçerli olacaktır. Yani attığınız hikayeler de arşivlere eklenir. Arşiv özelliği geçmişte göndermiş olduğunuz hikaye ve gönderilerin yeniden karşınıza çıkmasını sağlar. Örneğin hikaye arşivine girdiğiniz zaman en son bir sene önce atmış olduğunuz hikayeyi görebilir, buradan hikayenizi güncel hikayelerim kısmında paylaşabilirsiniz.

Instagram Arşivlenen Fotoğraflar Ne İşe Yarıyor?

 

Instagram arşivlenen fotoğrafların amacı kişilerin geçmiş gönderilerine ulaşmasıdır. Geçmişi yad etmek isterseniz, arşivlenen hikaye ve fotoğraflara bakabilirsiniz. Instagram arşivlenen fotoğraflar bir amaca daha hizmet ediyor. Diyelim ki bir fotoğrafın profilinizde görünmesini istemiyorsunuz. Fakat fotoğrafı tamamen silip silmek istemediğinizi de bilmiyorsunuz. Bu durumda arşivleme özelliğinden faydalanarak fotoğrafı profilden kaldırmış olursunuz ancak tamamen silmezsiniz. Kararınız net olduğu zaman gönderiniz ile ne yapıp yapmayacağını kesin bilmeden bir şey yapmanıza gerek yok. Gönderinizi arşivleyerek kendinize düşünmek için süre verebilirsiniz.

Instagram Arşivlenen Fotoğraflar Profilde Yeniden Gösterilebilir mi?

 

Instagram arşivlenen fotoğrafların yeniden gösterilmesi mümkündür. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Arşivlenmiş fotoğrafın üzerine gelin.
  • Sağ üst köşede yer alan noktalara tıklayın.
  • Profilde göster seçeneğine tıklayın.

Artık arşivlemiş olduğunuz fotoğraf profilinizde yeniden gösterilecektir. Bu yeniden yükleme yapmaktan daha farklıdır. Eski gönderilerinizin arasında yer alır. Tarihe uygun olarak profilinizde sıralanmaya başlar. Bu özellik hem bireysel hesapların hem de kurumsal kullanıcıların kullanımına açıktır. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Instagram Arşivlenen Fotoğraflar Profilde Yeniden Gösterildiğinde Bildirim Gider mi?

 

Instagram arşivlenen fotoğrafların yeniden gösterilmesinde bildirim kimseye gitmez. Yeniden yükleme yapmış gibi gönderiniz akışta görünmeyecektir. Instagram arşivlenen fotoğrafların özelliği de budur. Dilediğiniz kadar fotoğrafı Instagram’da arşivleyebilir, daha sonra bunları yeniden profilinizde görünür hale getirebilirsiniz. Dilerseniz arşivleme yaptıktan sonra gönderinin açıklama kısmından metnini de düzeltebilirsiniz. Yer bildirimi değiştirilebilir ve kişiler etiketlenebilir.