Instagram Arşiv Nerede?

Instagram arşivi sayesinde geçmişte attığınız hikayelerinizi görebilirsiniz. Bunun dışında Instagram hesabı arşivi gönderilerinizi silmeden saklamanıza ve istediğiniz zaman sayfanızda yeniden aynı yerinde paylaşmanıza olanak tanıyor. Gönderiler kullanıcıların isteklerine bağlı şekilde arşivlenirken, hikayeler otomatik olarak arşivlenmektedir. Arşiv kısmına girdiğiniz zaman seneler önce atmış olduğunuz hikayeler karşınıza çıkacaktır. Instagram güncellemesi ile birlikte gelen arşiv özelliği sayesinde biraz nostalji yapabilirsiniz. Arşiv kısmına ulaşmak için şunları yapın:

  • Instagram profiline girin.
  • Sağ üst köşede yer alan menüye tıklayın.
  • Buradan saatli arşiv yazan butona basın.
  • Bu kısımda iki seçenek karşınıza çıkacak. Hem gönderiler hem de hikayeler için arşivi görebilirsiniz. Hangisini isterseniz o seçeneğe tıklayın.

Instagram’da Gönderiler Nasıl Arşiv Edilir?

 

Instagram’da gönderileri arşiv etmek isterseniz, arşivlemek istediğiniz gönderiye gelin. Daha sonra gönderide sağ üst köşede çıkan üç noktaya tıklayın. Buradan Instagram hesabı arşivi seçeneğine tıklayın. Arşiv olan gönderiler artık Instagram hesabınızda görünmez. Ancak ne zaman isterseniz arşivi kaldırabilir ve gönderinin yeniden sayfanızda aynı yerinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman yeni gönderi göndermiş gibi olmayacaksınız. Gönderiniz otomatik olarak sayfanızda eski yerine düşecek.

Instagram’da Gönderilerin Arşivi Nasıl Kaldırılır?

 

Instagram’da gönderilerin arşivini kaldırmak isteyebilirsiniz. Daha önceden attığınız bir gönderi şu an eskisi kadar hoşunuza gitmeyebilir. Ancak fotoğrafı tamamen silmek konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda şunları yapınız:

  • Arşive girin.
  • Arşivini kaldırmak istediğiniz gönderiyi seçin.
  • Arşivi kaldır seçeneğine tıklayın.

Bu adımları izleyerek yeniden gönderinizi profilinizde görülebilir hale getirmek sizin elinizde.

Instagram’da Hikayeler Nasıl Arşiv Edilir?

Instagram’da hikayeleri arşiv etmek istediğiniz zaman sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü Instagram otomatik olarak hikayelerin arşiv edilmesini sağlıyor. Instagram hesabı arşivi hikayeler için ulaşıldığı zaman o tarihte seneler öncesinde hangi hikayeyi paylaştığınızı görebilirsiniz. Eski hikayelerinizi arşivden yeniden hikayenizde paylaşabilirsiniz. Hikayeler otomatik olarak arşiv edildiğinden sizin hikayeyi atarken herhangi bir şey yapmanız gerekmez.