Instagram Anket Nasıl Yapılır?

Instagram anketi yapmak sayesinde bir konu hakkında takipçilerinizin fikrini almanız mümkün olur. Instagram anketi özelliğinden faydalanmanız için şu işlemleri sırasıyla yapmanız gerekir:

  1. Hikaye kısmına gelin.
  2. Anket yapacağınız konunun fotosunu seçin.
  3. Sağ üst köşede yer alan gülen surat ifadesine tıklayın.
  4. Anket ifadesine tıklayın.
  5. Anket yazısını girin.
  6. Gönder butonuna basın.

Güncelleme ile birlikte gelen bu yeni özellik kullanıcılar tarafından beğeni topluyor. Bu özellik sayesinde herhangi bir konuyu oylamaya sunmak mümkün oluyor.

Instagram Anket Sonuçları Nasıl Görünür?

 

Instagram anket sonuçlarını görmek için anket gönderisine tıklamanız yeterli olacaktır. Dilerseniz sayfanıza gelen bildirimlere bakarak da anket sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Instagram size sonuçları yüzdelik dilim şeklinde gösterecektir. Örneğin evet ve hayır cevabı olan bir soru sordunuz. Ankete geldiğiniz zaman yüzde 30’un evet ve kalan yüzde 70’in hayır dediğini görebilirsiniz. Ancak bu özelliği en çok 24 saat boyunca kullanabilirsiniz.

Instagram Anketime Kimin Ne Yanıt Verdiğini Görebilir miyim?

 

Instagram anket yanıtını kimin verdiğini görmek mümkündür. Bunun için Instagram anketi üzerine gelin ya da doğrudan gönderiye bakın. Buradan ağayı menüyü kaldırdığınız zaman kimlerin ankete nasıl yanıt verdiğini görebilirsiniz. Anketi her konuda yapmanız mümkündür. Anket sorusu soru sor yazan kısımda yapılır. Buradan film, kıyafet, makyaj seçiminden tutun da aklınıza gelen her türlü soruyu takipçileriniz ile paylaşmanız mümkündür. Takipçileriniz ankete yanıt verebilir ya da hikayenizi atlayabilirler.

Instagram Anketi Yapmanın Belli bir Sınırı Var mı?

 

Instagram anket yapmanın sınırı bulunmuyor. Dilediğiniz kadar anket yapabilir ve İnstagram dünyasının sorduğunuz sorulara karşı tutumunu görebilirsiniz. Bütün hikayelerinizi bile İnstagram anketi şeklinde yayınlamanız mümkündür. Instagram anketi yayınlamış olduğunuz hikayeniz toplam 24 saat boyunca aktif kalacaktır. Bu süre geçtikten sonra anket sonucunu görebilseniz de, kimlerin ankete ne yanıt verdiğini görmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle eğer ankete kimin ne dediğini görmek isterseniz bunu 24 saatten önce yapmanız tavsiye edilecektir.