IGTV Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya günlük hayatımızın önemli bir parçasını oluşturmaktadır. İnsanların sosyal medya tüketimi artıyor ve büyüyor, hatta yakın zamanda duracak gibi de görünmüyor. Tüketim ve ilgi arttıkça içerik çeşitliliğine olan talep de artıyor. Instagram ise artan bu talebi IGTV ile karşılıyor.

IGTV nedir?

Instagram TV veya daha çok bilinen adıyla IGTV, Instagram'ın uzun biçimli video platformudur. Youtube'a benzer bir yapıya sahiptir. IGTV ile mobil cihazlar için optimize edilmiş video içeriğini 60 dakikaya kadar izleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu, klasik bir Instagram gönderisinde paylaşabileceğiniz 60 saniyelik videodan çok daha uzun bir süredir.

Kısa biçimli videonun sınırlaması ortadan kalktığından, artık video aracılığıyla daha ilgi çekici hikayeler anlatmak için daha iyi bir fırsatınız var demektir. Yani uzun metrajlı filmler, çalışma kaynakları, e-öğrenme kursları ve daha pek çok farklı içerik türü oluşturabilirsiniz.

IGTV'yi Neden Kullanmalı?

Video, Instagram’da diğer içerik türlerinden daha iyi performans gösterir. Bu da IGTV’yi markalar ve pazarlamacılar için güçlü bir araç haline getirmiştir.

IGTV ile Instagram pazarlama stratejinizi güçlendirebilir ve işletmenizi daha etkin bir şekilde tanıtabilirsiniz. IGTV, 15 saniye kadar kısa ve 10 dakika kadar uzun videolar yüklemenize izin verdiği için artık daha ilgi çekici videolar oluşturabilirsiniz. Doğrulanmış bir hesabınız varsa, bir saate kadar videolar bile yükleyebilirsiniz.

IGTV Nasıl Kullanılır?

IGTV kullanmaya başlamak için bir Instagram hesabınızın olması gerekir. Instagram hesabınızı aldıktan sonra IGTV'ye giriş yapabilirsiniz. Favori içerik oluşturucularınızın ve etkileyicilerinizin videolarına göz atabilir ve bunları izleyebilir veya ilginizi çeken videoları takip edebilirsiniz.  

Hesabınıza daha fazla instagram anlık takipçi satın alarak IGTV videolarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.