Bilgisayardan Instagram Mesajlarına Nasıl Bakılır?

Bilgisayardan Instagram Mesajlarına Nasıl Bakılır?

Bilgisayar üzerinden Instagram mesajlarına bakmak mobil uygulamaya göre kimi zamanlar daha pratik olabilir. Instagram’da mesajlaşma özelliği sadece mobile özgü değildir. Yani bilgisayar ile de mesajlarınıza bakabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden mesajlarınıza bakmakla kalmaz aynı zamanda mesaj da gönderebilirsiniz. Klavye kullanarak yazmak pek çok insan için daha pratik olacaktır. Bu özellik sayesinde mesajlarınızı hızlı bir şekilde yazabilirsiniz. Mesajlaşma özelliği, Instagram için direct message olarak bilinmektedir. Kelimelerin baş harfleri alınarak DM kelimesi oluşturulmuştur. DM atmak birisine mesaj atmak anlamında kullanılmaktadır.

Bilgisayardan Instagram Mesajı Nasıl Gönderilir?

 

Bilgisayardan Instagram mesajı göndermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekecektir:

  • Bilgisayardan Instagram profilinize giriş yapın.
  • Ana sayfada mesaj kutusuna tıklayın.
  • Mesaj yazma ikonuna tıklayın.
  • Kime ya da kimlere mesaj atmak istediğinizi seçin.
  • Mesajınızı yazın.
  • Gönder butonuna basın.

Instagram’da mesajlaşma özelliğini kullanmak işte bu kadar kolaydır.

Bilgisayardan Instagram Mesajı Nasıl Engellenir?

 

Bilgisayardan Instagram mesajı engelleme özelliği sayesinde mesaj almak istemediğiniz insanlarla iletişiminizi tamamen kesebilirsiniz. Engellemek için iki seçenek bulunuyor. Ya size mesaj atan kişiyi komple engelleyebilir ya da kişinin attığı mesajı engelleyebilirsiniz. Kişinin attığı mesaj sizin istek sayfanıza düşer. Buradan reddet tuşuna bastığınız zaman mesajı engellersiniz ancak kişi halen instagram sayfanızı görmeye devam eder.

Bilgisayardan Instagram Mesajı Atan Kişi Nasıl Engellenir?

 

Bilgisayardan Instagram mesajı atan kişiyi engellemek için mesajı atan kişinin üzerine gelin. Sağ üst köşede çıkan noktaya tıklayın. Engelle seçeneğine tıklayın. Size kişiyi neden engellediğiniz sorulacaktır. Bu seçenekler arasından size en uygun olanı seçin. Daha sonra engelle butonuna basın. Kişi artık tamamen engellenmiştir ve artık sizinle bir daha iletişime geçemez. Instagram’da mesajlaşma özelliğini taciz, küfür vb. durumlar ile süistimal eden kişileri engellemeden önce şikayet edebilirsiniz. Şikayet etmeniz halinde Instagram sayfayı inceleyecek, sayfa hakkında gerekli işlemleri yapacaktır. BU tarz mesajlar atmak Instagram topluluk kurallarına aykırıdır.