Bilgisayardan Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Instagram canlı yayını izleme sayesinde en sevdiğiniz yayınları takip etmeniz mümkün olur. Instagram canlı yayın izlemek isteyen kişilerin aşağıdaki adımları takip etmesi yeterli olacaktır:

  • Google için eklentilerin bulunduğu web mağazasına giriş yapın.
  • Arama çubuğuna gelin ve IG stories for Instagram seçeneğini aratın.
  • Çıkan uygulamalar arasından ilk seçeneğe tıklayın.
  • Bilgisayarda sağ kısımda yer alan indir seçeneğine tıklayın.
  • Eklentinin bilgisayarınıza yüklenmesi için bekleyin.
  • Google Chrome tarayıcısı üzerinden Instagram’a giriş yapın.
  • Herhangi bir canlı yayını artık izleyebileceksiniz.

IG Stories for Instagram Nedir?

 

IG Stories for Instagram uygulaması sayesinde Google Chrome üzerinden İnstagram uygulamasının bazı fonksiyonlarının kullanılmasını sağlayacaktır. Instagram bu uygulama ile birlikte kullanıcıların bilgisayardan canlı yayın izlemesini mümkün kılmıştır. Daha önceden kayıt edilmiş yayınları izlemek de mümkün olacaktır. Instagram canlı yayın uygulamasını Instagram’ın link verdiğini yüklediğinizden emin olun. Zira piyasada bu uygulamanın çakması olup insanların şifresine ulaşmak isteyenler bulunmaktadır.

Instagram’dan Canlı Yayın İzlemek Ücretli mi?

 

Instagram’dan canlı yayın izleme ücreti bulunmuyor. Tamamen ücretsiz şekilde canlı yayın izleyebilirsiniz. Instagram kullanıcıları diğer kullanıcılara ya da kendi takipçilerine canlı yayın açabilirler. Canlı yayına girmeye izinli olan kişiler bu yayınlara herhangi bir ücret ödemelerine gerek kalmadan girebilir. Siz de gizlilik ayarlarınızı yaparak canlı yayın açabilirsiniz. Canlı yayın açmak da tamamen ücretsizdir.

Instagram’dan Canlı Yayın İzlemek için İnternete Bağlı Olmak Şart mı?

 

Instagram’dan canlı yayın izlemek için internet mutlaka olmalıdır. Canlı yayınları izlemek için hem Instagram’a giriş yapmanız hem de internet bağlantınızın aktif olması gerekir. Aksi halde yayınlara katılamazsınız. Instagram canlı yayın özelliğinden toplu olarak da faydalanabilirsiniz. Yani birden fazla kişi ile birlikte canlı yayın açabilir ve birden fazla kişi ile açılan canlı yayınları izleyebilirsiniz. Canlı yayınları profiliniz gizli ise, sizi takip eden kişilerden başkası izleyemeyecektir. Dilerseniz belli kullanıcıları seçerek bu kişilerden açtığınız canlı yayını gizleyebilirsiniz.