Başkasının Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabını kapatmak kendi hesabınız için mümkünken, ne yazık ki bir başka insanın hesabını kapatmanız mümkün değildir. Instagram kapatma için sadece hesap sahibinin bilebileceği bazı özel bilgiler Instagram tarafından istenmektedir. Güvenlik sorusu, şifre, kişisel bilgiler vb. onaylandıktan sonra Instagram hesabın kapanmasını sağlar. Bu nedenle başka bir insanın hesabını kapatmanız mümkün değildir. Ancak özel durumların olması halinde sayfayı şikayet ederek hesap kapatabilirsiniz. Kendi hesabınızı ise hem kalıcı olarak silebilir hem de geçici olarak kaldırabilirsiniz. Kalıcı olarak silmeniz halinde hesabınız ve hesabınızda bütün veriler silinir ve bu işlem geri alınamaz. Yani sayfanıza yeniden dönmeniz mümkün olmayacaktır. Diğer yandan, hesabınızı dondurmanız halinde, hesabınıza yeniden erişmeniz ve verilerinizi görüntülemeniz mümkündür.

Başkasının Hesabını Hangi Şartlarda Kapatabilirim?

Başkasının instagram hesabını kapatma şartları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişinin spam hesabı olması,
  • Hesap sahibinin 13 yaşından küçük olması,
  • İntihar, sansürlenmemiş şiddet paylaşımlarını yapması,
  • Taciz amaçlı hesabın kullanılması,
  • Şiddet eğilimli ve nefret içeren hesap olması,
  • Başka birinin bu hesabı ele geçirmiş olması,
  • Yasalara aykırı hareket yapılması halinde Instagram üzerinden hesabı şikayet ederek hesabın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Başkasının Hesabını Kapatmak için Nasıl Şikayet Edebilirim?

 

Başkasının instagram hesabını kapatma için şikayet etmek isterseniz, iki yöntemden faydalanabilirsiniz. İki yöntem de tamamen ücretsizdir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Instagram gizlilik ve emniyet merkezi açılır. Solda yer alan menüden bir şeyi şikayet et seçeneğine tıklanır. Form doldurulduktan sonra şikayet ve Instagram kapatma mümkün olur.
  • Akıştan şikayet ederken solda yer alan üç nokta tıklanır ve şikayet et butonuna basılır.

Başkasının Hesabını Kapatmak Ücretli mi?

 

Başkasının instagram hesabını kapatma ücreti bulunmuyor. Instagram kapatma işleminin gerçekleşmesi için haklı olarak bir sayfanın kapanmasını istemiş olmanız gerekmektedir. Bunu da Instagram tarafından açılan kanallar aracılığı ile yapabilirsiniz. Instagram şikayet edilen sayfaları inceler ve şikayetin haklı olup olmadığına karar verdikten sonra sayfa hakkında gereğini yapar.